NÁVOD: Ako rýchlo umyť auto bez škrabancov

Stručný NÁVOD AKO rýchlo a efektívne UMYŤ AUTO BEZ zanechania ŠKRABANCOV.
 
Čo potrebujete?

RADA: Ideálne auto umývať v tieni
Na slnku voda a autošampón rýchlo schnú, čo vytvorí na laku mapy, ktoré sa potom ťažko odstraňujú. Ak to podmienky neumožňujú a auto ste nútený umývať na slnku treba umývať po jednotlivých dieloch karosérie s častým oplachom.

1.FÁZA: Kolesá
Kolesá obsahujú najviac nečistôt najčastejšie neštastný brzdový prach, ktorého sa v niektorých prípadoch vieme ťažko zbaviť. Preto je potrebné umývať koleso po kolese.
Zoberieme tretí kýblik s vodou a nástroje na čistenie kolies. NIKDY neoplachujte v kýbliku určenom na umytie karosérie! 
Nastriekame čistič, očistíme hubkou na čistenie kolies a oplláchneme
Prejdeme na ďaľšie koleso.

2.FÁZA: Predumytie
Predumytím zbavíme karosériu najhrubšej špiny. Ideálne použiť vapku a auto poriadne vystriekať. Postup oplachu volíme od spodu smerom nahor. Dôvod je, že nečistoty v spodnej časti auta sa rozmočia a oplachom hornej časti tieto rozmočené častice voda spláchne.


3.FÁZA: Umývanie
Použijeme pripravené dva kýblíky. Jeden kýblik naplníme čistou vodou a v druhom kýbliku zarobíme autošampón. Ideálne použiť autošampón s neutrálnym PH, je šetrnejší k laku a hlavne nezmýva vrstvu vosku, ktorá môže byť aplikovaná na laku karosérie. 
Vždy umývame postupne diel po diely. Mikrovláknovú rukavicu vypláchame v kýbliku s čistou vodou potom namočíme do kýblika s autošampónom a následne umývame daný diel. Ideálne postupovať zhora nadol. Preferujeme rovné pohyby nie krúživé, eliminujeme tým vznik hologramov.
Karosériu poriadne vystriekame vapkou. Po poriadnom vystriekaní je ideálne vapku odpojiť a použiť iba prúd vody, ktorým ešte raz spláchneme všetky nečistotoy, ktoré mohla vapka vyplaviť.


4.FÁZA: Sušenie
Použijeme mikrovláknový uterák na sušenie auta. Spôsobov je viac, či už prikladanie uteráku ale ťahaním v jednom smere. Treba dávať pozor aby nebol vyvíjaný nadmerný tlak. Kvalitný mikrovláknový uterák saje vodu počas ťahania. Ideálne je po sušeni uterákom použiť mikrovláknovú utierku na doleštenie a tou dosušiť karosériu bez zanechania ani najmenšieho flaku.


Zisti viac